1. pl
  2. en
  1. pl
  2. en
23 maja 2023

Biznes, administracja, polityka - ASAP, zbyt wolno, za szybko

– Dla biznesu procedury administracyjne są zbyt wolne, natomiast działania polityków za szybkie. Chodzi o to, aby jednych przyspieszyć, a drugich spowolnić – mówi Bartłomiej Rajchert, CEO GDS w rozmowie z Bogdanem Bugdalskim podczas Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach.

 

– W skomplikowanym świecie różnych procesów biznesowych, konkurencji, czas odgrywa kluczową rolę. I w tym momencie administracja jest po prostu zbyt wolna. I nawet nie chodzi o to, jaka decyzja będzie, natomiast żeby ta decyzja czy postęp w danym temacie nastąpiły szybko. To jest to wyzwanie. My staramy się budować nieoczywiste scenariusze i powodować, żeby to, co trwa wolno, rozgrywało się szybciej – powiedział Bartłomiej Rajchert, który podkreślił również rolę firm doradczych, jaką jest GDS:

 

– Jeśli czas ma znaczenie, to warto poszukać wsparcia u zewnętrznych konsultantów. Natomiast w sytuacji, gdy sprawy toczą się dobrym rytmem, warto zadbać o dobry PR w kontekście realizowanych projektów. Działania medialne, działania w zakresie komunikacji kryzysowej, public affairs czy lobbing to też obszary, w których doradztwo strategiczne pomaga.

 

Zachęcamy do obejrzenia całej rozmowy na stronie Portalu Samorządowego.

 

GDS Grupa Doradztwa Strategicznego

Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością

 

ul. Wiejska 19, 00-480 Warszawa

+48 881 603 000

kontakt@GDSPolska.com

 

Dane rejestrowe:

NIP 7010426773

REGON 147262507

KRS 0000510617

Jesteśmy członkiem Stowarzyszenia Agencji Public Relations

© 2023 GDS

projekt i wykonanie:

Zuzanna Porzezińska-Turek