1. pl
  2. en
  1. pl
  2. en
27 stycznia 2024

Biznes chce zmiany nastawienia ze strony polityków i administracji

Bartłomiej Rajchert, CEO GDS w komentarzu dla portalu Interia Biznes odniósł się do postulatów przedsiębiorców, które znalazły się w zainicjowanym przez nas raporcie „Foresight Wiejska 19. Postulaty do nowego rządu”, przygotowanym we współpracy z ekspertami z różnych branż.
 
– Postulaty przedsiębiorców pokazują potrzebę zmiany nastawienia administracji publicznej do biznesu i powrotu na drogę partnerskiej współpracy – podkreślił prezes GDS.
 
– Za deklaracjami polityków muszą iść czyny, kłopot w tym, że politycy wielu kwestii nie znają zbyt szczegółowo, potrzebują więc ścisłej współpracy z biznesem i ekspertami. Obie strony nie mogą się wzajemnie obawiać jedna drugiej, a twardy dialog jest lepszy niż jego brak.
 
W kwestii podatków eksperci postulują m.in. wprowadzenie w Kodeksie postępowania administracyjnego wiążących terminów załatwiania spraw przez organy, powiązanych z sankcjami za ich przekroczenie jako narzędzie walki z wszechobecną przewlekłością postępowań. Zwracają też uwagę na konieczność ukrócenia nadużyć dotyczących „tymczasowych aresztowań” w biznesie.
 
Więcej o wyzwaniach, z jakimi mierzą się dziś przedsiębiorcy w Polsce – w artykule „W Polsce firmę wciąż można zniszczyć w jeden dzień” na stronie Interia Biznes.

GDS Grupa Doradztwa Strategicznego

Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością

 

ul. Wiejska 19, 00-480 Warszawa

+48 881 603 000

kontakt@GDSPolska.com

 

Dane rejestrowe:

NIP 7010426773

REGON 147262507

KRS 0000510617

Jesteśmy członkiem Stowarzyszenia Agencji Public Relations

© 2023-2024 GDS

projekt i wykonanie:

Zuzanna Porzezińska-Turek