1. pl
  2. en
  1. pl
  2. en
26 kwietnia 2023

EKG 2023: Biznes i administracja – sztuka dialogu

Na Europejskim Kongresie Gospodarczym w Katowicach, podczas debaty „Biznes i administracja – sztuka dialogu”, której GDS był partnerem, rozmawialiśmy o komunikacji między przedsiębiorcami i firmami a administracją i otoczeniem publicznym. Podniesione zostały takie kwestie jak zasady transparentnego wpływu na legislację czy prawo do informacji i partycypacji w procesie stanowienia prawa i regulacji, które dotyczą świata biznesu.

Bartłomiej Rajchert, CEO GDS wskazał m.in. na 3 niezbędne filary współpracy biznesu z administracją państwową:

Po pierwsze – profesjonalna życzliwość polityków i administracji wobec biznesu, społeczeństwa, obywateli – to jest warunek konieczny.

Druga kwestia to czytelność reguł działania i ich przestrzeganie. Z tym jest duży problem. Jeśli wyobrazimy sobie jakąkolwiek rozgrywkę sportową, w której sędzia prowadzi grę uznaniowo, według niezrozumiałego modelu, gracze zniechęceni zejdą z boiska. A to też jest pewna gra i niech nią będzie, ale według czytelnych reguł.

Trzecia rzecz to pełna jawność systemowa procesów w obszarze regulacji. Wprowadziłoby to naprawdę znacząca, pozytywną zmianę w działaniu parlamentu i ministerstw.

A dopóki powyższe punkty nie są rzeczywistością, wszystko tkwi w komunikacji – w niestandardowych, oryginalnych scenariuszach działania, opartych na dużej wyobraźni.

Wystąpienie Bartłomieja Rajcherta dostępne jest poniżej na naszym kanale na YouTube, a z relacją z debaty można się również zapoznać na stronie pulsHR.pl.

GDS Grupa Doradztwa Strategicznego

Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością

 

ul. Wiejska 19, 00-480 Warszawa

+48 881 603 000

kontakt@GDSPolska.com

 

Dane rejestrowe:

NIP 7010426773

REGON 147262507

KRS 0000510617

Jesteśmy członkiem Stowarzyszenia Agencji Public Relations

© 2023-2024 GDS

projekt i wykonanie:

Zuzanna Porzezińska-Turek