1. pl
  2. en
  1. pl
  2. en
15 września 2022

Książka SAPR: „Instrukcja obsługi agencji PR. O współpracy klient-agencja w praktyce”

Dlaczego firma w kryzysie potrzebuje pomocy z zewnątrz?

 

Kiedy w naszym życiu dzieje się coś złego, bez wahania korzystamy z porady przyjaciela, lekarza, adwokata. A kiedy kryzys dotyka naszą firmę, często sami czujemy się ekspertami w jej sprawach i zwlekamy z sięgnięciem po pomoc. Łatwo wtedy o odkładanie działań lub o emocjonalne decyzje, co tylko zaogni problem. Stres, panika dodatkowo nas pogrążają.

 

Zadaniem zewnętrznej agencji jest szybka analiza sytuacji na chłodno, wyczucie właściwego momentu i zaproponowanie adekwatnych działań. Pomaga ona też klientowi zapanować nad samym sobą i zrozumieć, co się dzieje. To prosta zależność: jeśli nie zapanujesz nad sobą, to na pewno nie zapanujesz nad kryzysem – on zapanuje nad Tobą. Nie warto wtedy być adwokatem we własnej sprawie.

 

Od wyczucia i doświadczenia specjalisty PR zależy, czy potencjał kryzysowy incydentu zostanie dostatecznie szybko i trafnie zidentyfikowany. To, że incydent przeradza się w sytuację kryzysową (i dalej w permanentny kryzys), wynika także z okoliczności zewnętrznych, które są od nas niezależne. Natomiast to, jak zarządzimy tą sytuacją, w dużej mierze wpływa na kierunek jej rozwoju i osiągnięcie pożądanego zakończenia.

 

Pozyskanie kompetentnych doradców z zewnątrz to kluczowa strategiczna decyzja. Przekonuje się o tym coraz więcej naszych klientów, którzy w zaufaniu polecają nas innym przedsiębiorcom borykającym się z komunikacyjnymi wyzwaniami. GDS, jako firma doradcza, specjalizuje się nie tylko w wizerunkowej „profilaktyce”, ale również w „leczeniu” objawów i przyczyn kryzysu.

 

Więcej o komunikacji na linii klient-agencja w sytuacjach kryzysowych przeczytacie w rozdziale Bartłomieja Rajcherta, CEO GDS, opublikowanym w książce pt. „Instrukcja obsługi agencji PR. O współpracy klient-agencja w praktyce”, wydanej przez Stowarzyszenie Agencji Public Relations:  https://sapr.com.pl/ksiazka

 

 

GDS Grupa Doradztwa Strategicznego

Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością

 

ul. Wiejska 19, 00-480 Warszawa

+48 881 603 000

kontakt@GDSPolska.com

 

Dane rejestrowe:

NIP 7010426773

REGON 147262507

KRS 0000510617

Jesteśmy członkiem Stowarzyszenia Agencji Public Relations

© 2023-2024 GDS

projekt i wykonanie:

Zuzanna Porzezińska-Turek